Praca na wakacje

Wielu młodych ludzi szuka pracy na wakacje. Jest to szansa na jakiś zarobek, a co najważniejsze – zdobycie doświadczenia, które obecnie jest bardzo cenne. Najgorsze jest to, że pracodawcy często wymagają 10 lat doświadczenia w branży od osoby po studiach, co jest po prostu nierealne. Poza tym gdzie młodzi ludzie mają zdobywać doświadczenie, skoro każda firma szuka już kogoś z doświadczeniem? Na bezpłatnych stażach, praktykach? Tak to niestety wygląda w Polsce. Dlatego młodzi chętnie wybierają się do pracy w wakacje i równie chętnie – poza granice naszego kraju. Często bywa tak, że już stamtąd nie wracają, bo czeka na nich zupełnie inny świat, lepszy pod względem finansowym.

To smutna prawda. Jak znaleźć pracę na wakacje? Najlepiej zacząć poszukiwania od internetu, gdzie znaleźć można całe mnóstwo różnych ogłoszeń. Są to oferty pracy najczęściej w Niemczech, Holandii i Wielkiej Brytanii, a także w Irlandii, co wcale nie oznacza, że pojawiają się oferty z innych krajów. Jeśli ktoś ma dobre wykształcenie, nie będzie miał żadnych problemów ze znalezieniem pracy za granicą, ale musi podjąć trudną decyzję o opuszczeniu kraju.
Ponadto do pracy na wakacje wykształcenie raczej nie jest potrzebne. Zatrudnia się nawet osoby nieletnie według polskiego prawa. Zdecydowanie najczęściej jest to praca w zbiorach owoców i warzyw lub praca na taśmie produkcyjnej. Jeśli ktoś nie zna języka obcego danego kraju, może się ubiegać raczej tylko o tego typu pracę, gdzie znajomość języka nie jest wymagana.

Dodaj komentarz