Internetowe biura rachunkowe – warto czy nie?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom oferowanym przez internet przedsiębiorcy mogą korzystać z pełnej gamy innowacyjnych narzędzi. Jednym z nich są usługi księgowe prowadzone przez internet. Obecnie wzbudzają one dużą ciekawość i są coraz chętniej wybierane przez firmy. Czy warto się na nie również zdecydować?

Obsługa księgowa tego rodzaju polega na prowadzeniu spraw formalnych za pośrednictwem internetu. Wtedy biuro rachunkowe może być położone w dowolnym miejscu kraju. Dokumenty przekazuje się albo kurierowi, albo też jako skany wysyłane do biura przez internet. Jego specjaliści zajmują się prowadzeniem ksiąg, ewidencji i rejestrów, przez co przedsiębiorca nie musi realizować ich sam, a przy tym nie musi także dostarczać ich osobiście. Często posiada dodatkowo dostęp do swojej księgowości z użyciem programu komputerowego.

W przypadku, gdy w okolicy nie ma się żadnego dobrego biura, to interesująca propozycja, niemniej może rodzić problemy w przypadku kontaktu. Dlatego też biura stacjonarne pod tym względem są nadal korzystnym rozwiązaniem. Gdy natomiast chodzi o koszty, to są one generalnie analogiczne – warto pamiętać o tym, że dostarczanie dokumentów przez kuriera może być związane z wyższymi wydatkami, co powoduje, że biura internetowe nie zawsze są tak opłacalne w stosunku do tych stacjonarnych. Najlepiej dokładnie przeanalizować każdą z propozycji.

Z przykładową ofertą wraz z cenami dla stacjonarnych biur rachunkowych można zapoznać się na stronie internetowej katowickiego biura „12-tka” pod adresem

Dodaj komentarz