Delonghi Magnifica

Delonghi Magnifica odkamienianie – sprawdź jaki odkamieniacz wybrać

Kamień może zapchać maszynę i spowodować poważne uszkodzenia. Nie wspominając o tym, że może to wpłynąć na smak twojej kawy. Bez względu na rodzaj wody, należy regularnie odkamieniać ekspres do kawy Delonghi Magnifica. O tym jaki odkamieniacz Delonghi wybrać i jak przeprowadzić cały proces, przeczytasz w poniższym poradniku.

Odkamieniacz do ekspresu Delonghi Magnifica – koniecznie przeczytaj

Jest to proaktywny krok w kierunku zapewnienia bezpieczeństwa Twojego ekspresu – a tym samym zadowolenia Ciebie (i innych członków rodziny), ponieważ Twój ekspres działa dobrze, a Twoja kawa jest pyszna.

Jakiego środka czyszczącego należy użyć do usunięcia kamienia z Delonghi Magnificia? Do odkamieniania ekspresu do kawy Delonghi potrzebny jest odkamieniacz Delonghi dedykowany tej konkretnej marce.  Zanim zdecydujesz się na środek czyszczący, zapoznaj się z instrukcją obsługi swojego urządzenia z filtrem Delonghi, aby sprawdzić, czy zalecany jest konkretny środek czyszczący.

Odkamieniacz do ekspresu Delonghi Magnifica zamiennik – poradnik

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o swojej wodzie, możesz skorzystać z odpowiednich testerów, które pozwolą oszacować twardość wody. Jeśli zawartość minerałów jest wysoka, oznacza to, że należy częściej usuwać kamień.

Każda maszyna jest inna i każde źródło wody jest inne, ale cały proces jest taki sam. Posiadając ekspres do kawy marki Delonghi Magnificia możesz wykorzystać nie tylko oryginalny odkamieniacz, ale również zamiennik – odkamieniacz Delonghi ecodecalk. Odkamieniacz DeLonghi Eco Decalk

Z reguły musisz odkamieniać ekspres co trzy miesiące. Ekspres do kawy, taki jak Delonghi Magnifica, wyświetla sam komunikat o konieczności przeprowadzenia procesu odkamieniania, co jest bardzo przydatne. Twój ekspres do kawy ma kontrolkę, która zaczyna migać, gdy musisz odkamieniać urządzenie. W ten sposób zawsze będziesz wiedzieć, kiedy nadejdzie czas na gruntowne czyszczenie ekspresu.

Zaleca się stosowanie dowolnego środka odkamieniającego, który nie niszczy metalowych lub plastikowych węży w całkowicie automatycznym ekspresie do kawy. Jednym z takich środków jest odkamieniacz Delonghi. Elementy, w których znajduje się woda, mleko i kawa, muszą być czyszczone codziennie!