kabiny prysznicowe z brodzikiem

Markowe kabiny prysznicowe – jakie wybrać do swojej łazienki?

Kabina prysznicowa z brodzikiem lub bez to podstawowe urządzenie łazienkowe. Dla oszczędności miejsca jest stosowana jako jedyne urządzenie do kąpieli w małych łazienkach, w większych towarzyszy wannie. Niezbędna dla osób starszych, niepełnosprawnych ruchowo, dla których wejście do wanny jest utrudnione lub niemożliwe. Zajmuje mniej miejsca niż wanna i powoduje mniejsze zużycie wody.

Podstawowe typy kabin prysznicowych. Który wybrać?

Narożne kabiny prysznicowe

Najpopularniejsze, najłatwiejsze w montażu i zajmujące najmniej miejsca. Umieszczane w narożniku pomieszczenia, nie zajmują miejsca, ale ich czyszczenie może być odrobinę problematyczne. Brodziki kabin prysznicowych tego typu mogą być różnej głębokości, należy zastanowić się nad sposobem użytkowania kabiny. Jeśli w mieszkaniu nie ma wanny – dobrze jest posiadać głębszy brodzik jako jej namiastkę. Jeśli jest wanna – najlepiej zdecydować się na kabinę prysznicową z odpływem liniowym.

Wnękowe kabiny prysznicowe z brodzikiem lub bez

kabiny prysznicowe z brodzikiemTen typ kabiny prysznicowej mieści się miedzy dwiema ściankami i doświetlenie jest tylko od strony drzwi. Wyglądają nowocześnie, ale wymagają więcej przestrzeni z powodu konieczności zbudowania ścianki (trudniejszy montaż) i mogą mieć wewnątrz za mało światła. Produkowane w wersji: brodzik prysznicowy z kabiną lub bez brodzika.  W takiej sytuacji stosuje się odpływy: liniowe, punktowe lub ścienne.

Przyścienne kabiny prysznicowe

Instalowane przy ścianie, na której znajduje się bateria, a pozostałe trzy boki są przeszklone. Można je umieścić w dowolnym miejscu, wymagają jednak dużej szczelności i są kłopotliwe w czyszczeniu. Podobnie jak poprzednie modele występują z brodzikami i odpływami oraz w kilku kształtach:

  • półokrągłe,
  • kwadratowe,
  • prostokątne.

Inne typy kabin to: wolnostojące – w tym ścianki prysznicowe wolnostojące lub z relingiem oraz z hydromasażem – w pełni wyposażone stacje domowego spa.

Bardzo ważny jest też typ drzwi prysznicowych w kabinie. Produkowane są drzwi:

  • uchylne – proste i wygodne w użytkowaniu,
  • suwane – trwałe i szczelne,
  • składane – jedno i dwuskrzydłowe,
  • i walk-in – czyli drzwi bez drzwi – mające odpowiednio zabezpieczone przed wypływaniem wody duże wejście. Wyglądają bardzo nowocześnie i są idealne dla osób z ograniczeniami ruchowymi.

Przed zakupem sprawdź, z czego i jak wykonane są brodziki i kabiny prysznicowe.

Najczęściej kabiny produkuje się ze szkła hartowanego (rozwiązanie droższe, ale trwalsze i efektowniejsze) i akrylu (tańszego, łatwego w czyszczeniu ale mniej efektownego). Możesz wybrać, co bardziej pasuje do twojej łazienki i …portfela.

Pełny wybór artykułów znajdziesz tutaj: kabiny prysznicowe z brodzikiem . Jeśli chcesz je obejrzeć w sklepie stacjonarnym, zapraszamy – kabiny prysznicowe Poznań:

Park Designu i Sztuki Mo

Głogowska 248

60 – 111 Poznań

Dodaj komentarz