Jak nie stracić niepotrzebnie pieniędzy w czasie urlopu?

Częstsze wizyty Polaków w kantorach w ostatnim czasie w jasny sposób podkreślają, że nastąpił sezon urlopowy. Wielu z nas wybiera się za granicę, gdzie na pewno nie będzie możliwości posługiwać się rodzimą walutą. Płacąc zaś kartą możemy sporo stracić, dlatego warto przed wyjazdem zaopatrzyć się w lokalną walutę. Mamy kilka możliwości.

Do najbardziej oczywistych należy oczywiście wymiana pieniędzy w banku. Jest to opcja o ile najbezpieczniejsza, o tyle – najmniej opłacalna. Banki, chcąc zarobić, narzucają bowiem wysoki spread, czyli różnicę pomiędzy ceną kupna i sprzedaży określonej waluty, co przekłada się na cenę, jaką zapłacimy za konkretny znak pieniężny. Orientacyjną cenę za najpopularniejsze znaki (dolary, eufo, funty czy franki) sprawdzimy na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/. Warto porównać jak cena w banku różni się od średniego kursu.

Inną możliwość dają tradycyjne kantory. Mogą one jednak budzić pewne zastrzeżenia. Transakcja odbywa się zwykle w gotówce, dlatego zmuszeni jesteśmy przemieszczać się po ulicy ze znaczną ilością pieniędzy przy sobie. Może to wywoływać niepotrzebny stres. Najnowsze rozwiązanie, czyli kantory internetowe i społeczne platformy wymiany walut, to na pewno bezpieczne rozwiązanie. Cała transakcja odbywa się bezgotówkowo w ciągu zaledwie kilku minut z dowolnego miejsca, w którym mamy dostęp do sieci. Dodatkowym atutem tego rodzaju przedsiębiorstw jest na pewno bardzo niska prowizja, dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić przed wakacjami, skorzystanie z takiej usługi będzie ku temu dobrą okazją.

Comments are closed.